REKLAMA

BIESZCZADY: Funkcjonariusze wspólnie doskonalili swoje umiejętności

Doskonalenie posiadanych umiejętności strzeleckich, prawidłowe użycie środków przymusu bezpośredniego, poprawne przeprowadzenie czynności przeszukania osoby, pojazdów oraz pomieszczeń, a także skuteczne udzielenie pierwszej pomocy medycznej- to cele lokalnego doskonalenia zawodowego, jakie w czwartek i piątek zostało przeprowadzone na terenie powiatu leskiego. To już kolejna edycja cyklu szkoleń, jakie odbywają się w ramach współdziałania Policji z Państwową Strażą Rybacką.

451-277943

Szkolenie, w którym udział wzięli funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej, Straży Leśnej Nadleśnictw Lesko i Baligród, przygotowane zostało przez policjantów Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Funkcjonariuszy w przygotowaniu i przeprowadzeniu zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz w zabezpieczeniu medycznym szkolenia wspierali pracownicy SPZOZ w Sanoku.

Doskonalenie umiejętności podczas ćwiczeń pozwala na lepsze przygotowanie się do podejmowania działań i wspólnego reagowania na wypadek sytuacji kryzysowych. Dlatego podczas dwudniowego szkolenia funkcjonariusze mogli doskonalić się m.in. z posługiwania się bronią palną, środkami przymusu bezpośredniego, używania taktyki i techniki interwencji, a także udzielania pierwszej pomocy.

Omówiono także aspekty związane z kontrolą ruchu drogowego, statystyki dotyczące wybranych przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym oraz statystyki wypadków utonięć na terenie województwa podkarpackiego oraz obszarze całego kraju.

Ćwiczenia odbywały się zarówno w nowoczesnym budynku Komendy Powiatowej Policji w Lesku, w Placówce Strażnicy Rybackiej w Solinie oraz nad Jeziorem Solińskim.

451-277942

KPP w Lesku


27-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)