REKLAMA

Kierowca bmw myślał, że jest na torze wyścigowym. Poniesie surowe konsekwencje

JASŁO/PODKARPACIE. 31-letni kierowca bmw nie dość, że jechał z prędkością 148 km/h, gdzie ograniczenie wynosi 50 km/h, to jeszcze wyprzedzał inny pojazd na tzw. „podwójnej ciągłej”.

Za popełnione wykroczenia mieszkaniec powiatu gorlickiego, został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 2700 zł, a na jego konto trafiło 20 punktów karnych. Dodatkowo kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

– Jazda z nadmierną prędkością wiąże się nie tylko z wysokim mandatem, punktami karnymi, czy nawet utratą prawa jazdy, to przede wszystkim realna możliwość stworzenia zagrożenia nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety wciąż nie brakuje kierowców, którzy decydują się naciskać na pedał przyspieszenia zdecydowanie za mocno. Dlatego policjanci z jasielskiej grupy „SPEED”, nie ustają w walce z tymi, którzy drastycznie łamią określone limity prędkości – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

Tylko w miniony weekend, na drogach powiatu jasielskiego i krośnieńskiego, funkcjonariusze z Jasła, zatrzymali 15 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Policja apeluje, aby stosować się do ograniczeń prędkości.To jej nadmierne przekraczanie wciąż jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP w Jaśle.

06-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)