REKLAMA

PRZEMYŚL: Spotkanie z podróżnikiem Konradem Tulejem

PRZEMYŚL. Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu zapraszają na spotkanie z podróżnikiem Konradem Tulejem pod hasłem „Hajastan – w cieniu Araratu”. Odbędzie się ono 13 kwietnia br. o godz. 17.00 w siedzibie głównej PBP przy ul. Grodzkiej 8.

Konrad Tulej – podróżnik, który pieszo i autostopem od 2011 r. eksploruje „górsko” i kulturowo Kaukaz oraz Bliski Wschód. Sympatyk poszarpanego horyzontu, amatorskiej wspinaczki oraz całorocznej jazdy na rowerze. Dziennikarz niezależny. Autor bloga „Piąty Kierunek”.

Podróżnik w ten sposób mówi o swojej pasji: „Niezależnie od wyuczonego zawodu czy wykonywanej pracy podróżuję, bo tak zyskuję dystans do rzeczywistości i znajduję sens życia. Spotkanie z człowiekiem czy potknięcie się o kamień w drodze na szczyt mają moc odkrywczą. Aby to dostrzec, poczuć, doświadczyć, nie wolno się spieszyć. Ciągle się tego uczę i szukam Piątego Kierunku”.

Konrad Tulej:
„Ormianie to potomkowie legendarnego Hajka praprawnuka Noego. Na świętej dla Ormian górze Ararat po wielkim potopie osiadła biblijna arka. Jako pierwsi na świecie ustanowili chrześcijaństwo religią państwową. Posługują się własnym alfabetem złożonym z 39 liter. Od wieków ktoś ich atakuje i podbija: Persowie, Arabowie, Turcy czy Imperium Rosyjskie. Mimo trudów historii, przeżytej rzezi dokonanej przez Imperium Osmańskie, nieustannie trwającego konfliktu o Górski Karabach czy rozproszenia diaspory po całym świecie, Ormianie są niezwykle gościnnym i otwartym narodem. Przy tym są z siebie bardzo dumni i zjednoczeni wyznają dewizę: „jeden naród, jedna kultura”.

tulej

UM Przemyśl


12-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)