REKLAMA

Przemyślanie rozpoczęli majowy weekend z 20 Przemyską Brygadą OT

PRZEMYŚL. W minioną sobotę 29 kwietnia w Przemyślu nad rzeką San w rejonie kładki pieszo rowerowej mieszkańcy Przemyśla i okolic poddali się treningowi wojskowemu w ramach III edycji projektu Ministerstwa Obrony Narodowej „Trenuj z Wojskiem” tym razem wiosna – lato. W rześki sobotni poranek na szkolenie stawiło się ponad 110 chętnych w śród których zaleźli się m. in. przemyscy uczniowie klas mundurowych, studenci, bankowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy a także samorządowcy.

Projekt jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie oraz pytania kierowane do MON i jednostek wojskowych dotyczące jednodniowych szkoleń w zakresie obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Podczas sobotniego szkolenia znalazły się zajęcia z: posługiwania się bronią, podstaw survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania maski przeciwgazowej, zachowania się podczas alarmu, pomocy medycznej oraz topografii wojskowej. Wszystkie zajęcia – w sposób maksymalnie praktyczny i przystępny – prowadzili instruktorzy z 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej zarówno żołnierze zawodowi jak i terytorialnej służby wojskowej.

Kolejna tura szkolenia w ramach III edycji projektu została zaplanowana w Przemyślu na 24 czerwca br. Na czerwcowe szkolenie – już teraz – można się zapisywać u Oficera Sekcji Współpracy Cywilno-Wojskowej 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Pana kpt. Piotra Kleina pod numerem tel. +48 792 234 150 lub mailowo pod adresem email: piotr.klein@wot.ron.mil.pl – decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

Źródło: MON, 20 PBOT
Zdjęcia, Realizacja i Montaż: szer. Piotr GDULA 20 Przemyska Brygada OT
Tekst: por. Maciej SZEREMETA 20 Przemyska Brygada OT

 


04-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)