REKLAMA

Rzeszów i Podkarpacie w Australii. Na międzynarodowych targach lotniczych i kosmicznych

Rzeszów i Podkarpacie w Australii. Na międzynarodowych targach
lotniczych i kosmicznych
Dzięki Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, przedstawiciele władz Rzeszowa z prezydentem Konradem Fijołkiem na czele mogą promować się na międzynarodowych targach lotniczych w Melbourne, w Australii. Miasto ma wspólne stoisko m.in. z samorządem województwa podkarpackiego oraz lokalnymi przedsiębiorcami.
Australian International Airshow and Aerospace & Defense Exposition to międzynarodowe targi lotnicze o charakterze biznesowym, obronnym, a także publicznym. To największe tego typu wydarzenie w Australii i jest świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów, a także promocji lokalnych przedsiębiorstw związanych z branżą. Rzeszów od ponad 1,5 dekady współpracuje z Krajowym Klastrem Kluczowym Dolina Lotnicza, dlatego na targach samorząd i „Dolina” mają wspólne stanowisko.
Ekspozycja obejmuje również samorząd województwa podkarpackiego, Polską Agencję
Kosmiczną oraz Agencję Rozwoju Pomorza. Wyjazd był możliwy dzięki Polskiej Agencji
Inwestycji i Handlu, która prowadzi swoje biura handlowe w Australii i Nowej Zelandii.
– Wspólnie działania miasta i Doliny Lotniczej to już tradycja, bo pracujemy razem od 16 lat. Przyjazd tutaj to kontynuacja naszej pracy, szansa na ekspansję naszych firm na nowe rynki. To partnerstwo przyniosło wiele wymiernych korzyści, także dla strony biznesowej, która pojawiając się w towarzystwie administracji, buduje także swoją wiarygodność i zaufanie wśród partnerów. Również dla administracji ta korzyść jest ogromna – mówił podczas pierwszego dnia wystawy Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Dodał, że pojawienie się w Melbourne może tylko umocnić pozycję Rzeszowa i Doliny Lotniczej na świecie. Podkreślił, że miasto oraz klaster są w pełni gotowe na podjęcie nowych, międzynarodowych współprac. Z kolei Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego zauważył, jakiej wagi jest to wydarzenie dla całego Podkarpacia oraz lokalnych przedsiębiorców.
– Musimy szukać nowych perspektyw, kooperacji dla firm sektora lotniczego i kosmicznego, które nam się bardzo dobrze rozwijają – powiedział marszałek Ortyl.
Targi Avalon 2023: Australian International Airshow and Aerospace & Defense Exposition potrwają do 5 marca. Tegoroczna edycja, według organizatorów, jest największą w historii (od 1992 roku). Do Melbourne przyleciało ponad 750 firm z całego świata. Poprzednie targi odwiedziło około 170 tys. gości z całego świata.

Materiały: Urząd Miasta Rzeszowa


01-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)