REKLAMA

Terytorialsi ramię w ramię ze Strażą Graniczną (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W dniach 12 i 13 stycznia br. żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT wzięli udział we wspólnych szkoleniach doskonalących do wsparcia Straży Granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej.

image003_44

W minionych dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu przeprowadzili z żołnierzami 3 Podkarpackiej Brygady OT szkolenia doskonalące. Stanowiły one kolejny etap przygotowań żołnierzy 35. batalionu lekkiej piechoty do służby w ramach operacji „Silne Wsparcie”, której celem jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnych z rejonu przygranicznego na zagrożenia o charakterze hybrydowym.

Żołnierze 3PBOT, stanowiący dodatkowe siły kierowane na granicę, w ramach dwudniowych ćwiczeń uczestniczyli w części teoretycznej i praktycznej. Podczas pierwszej części zajęć funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu przedstawili obowiązujące przepisy prawne regulujące służbę na granicy, podkreślili m.in. charakter zagadnień z zakresu uwarunkowań kulturowych oraz oddziaływania psychologicznego. W wymiarze praktycznym główny wysiłek ćwiczących został skupiony na przeprowadzeniu symulacji zdarzeń.

image002_40

Celem szkolenia prowadzonego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej były ćwiczenia mające na celu doskonalić umiejętności żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady OT przygotowujące do ochrony pogranicza oraz zabezpieczenia terenu przygranicznego.

– Doskonalenie procedur współdziałania pomiędzy naszymi formacjami był jednym z głównych zadań podczas ćwiczenia. Żołnierze 3. PBOT niezmiennie wykonują swoje planowe zadania związane z ochroną granicy. Ostatnim etapem jest przekazanie zdobytej wiedzy i umiejętności pozostałym sanockim Terytorialsom podczas obowiązkowych szkoleń rotacyjnych – podsumował żołnierz z 35.blp w Sanoku.

image004_34

W myśl motta formacji – „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”, żołnierze WOT działają na rzecz lokalnych społeczności i bezpieczeństwa wschodniej granicy oraz całego państwa. Od ponad roku żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT wspierają Straż Graniczną w działaniach na granicy z Białorusią.

image001_57

źródło: materiały nadesłane / 3 PBOT


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

 

 

19-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)